Wednesday, March 12, 2008

Reklaamipinna odavmüük osta.ee kaudu

Jälgisin huviga, kuidas kulgeb Jüri oksjon. Nagu ma aru saan, oli pakkumine elav, hind tõusis kiiresti ja oksjoni võitja ostis 925 krooniga 1,75M + 0,5M + 0,07M = 2,32 miljonit 728x90 bännerinäitamist.

CPM hinnaks teeb see 0,39 kr. Ei saa kahjuks siinkohal kommenteerida Nagi, Fotoalbumi ja Toru CTR-% ning seeläbi ostetud kampaania eeldatavaid klikihindu. Kuid küllap rõõmustavad needki oksjoni võitjat. Kadedaks teeb. Oleksin isegi pakkumise teinud, aga paraku on meil Jüriga teistsugune kokkulepe.

Vähemalt on turg indikatsiooni andnud, ka Delfi teeb kuuldavasti päris kõvasid allahindlusi. Mõtlemisainet on. Ilmselt seisneb netireklaami lisaväärtus siiski milleski muus, kui suures reklaaminäitamiste hulgas. Äkki on märksõnadeks näiteks hea meetrika, täpne sihtimine või testimine?

7 comments:

JK said...

Tegelikult läks oksjoni reklaamimisega halvasti. Ei jõudnud lihtsalt sinna, kus sihtrühm on, oksjoni reklaambännereid õigel ajal üles panna. Seetõttu need kes oleks huvitatud, asjast ei kuulnudki :( Ehk siis samal ajal sihtrühmale personaalselt sai õige mitmeid tavahinnaga bännereid müüdud - oleks nad vaid oksjonist teadnud :)

jaanomartin said...

Eks ta nii on jah. Reklaam on kaup, mida ei osteta tavaliselt igaks juhuks Hulludelt Päevadelt, vaid planeeritakse natuke pikemalt ja põhjalikumalt. Ehk oleks abiks olnud, kui ostja saanuks ise valida, mis perioodil ta ostetud pinnad ära kasutab, millise sagedusega jne.

Andrus said...

Tegelikult läks oksjoni reklaamimisega halvasti. Ei jõudnud lihtsalt sinna, kus sihtrühm on, oksjoni reklaambännereid õigel ajal üles panna.

Kas see vaev tasub ära? Nägin, et nagis olid ka bannerid, mis viitasid osta.ee oksjonile. Lisaks veel osta.ee tasud. Kui niimodi head hinda ei saanud ja sihtrühmani ei jõutud, kas on sellisel oksjonil tulevikus mõtet?

Priit @ DreamGrow said...

Pagan, ma oleks küll 2,3M näitamist tonniga ära võtnud. Isegi kui sealt oleks saanud 0,001% CTR oleks see asi end ära tasunud.

Märksõnade targetimisest ei ole meil kippu ega kõppu. Neti ütleb, et nad ei ole huvitatud ja muud kohad pole eriti mõttekad ses osas http://www.sevenline.ee/blog/407-neti-mrksnaphine-reklaam-on-katki

Tegelikult on long tail täiesti olemas. Sõbra ehitusportaali jõuavad inimesed rohkem kui seitsmetuhande erineva fraasiga. Neid fraase neti aga ei müü...

Karl said...

Hind oli hea, oleksin ka ise huvi tundnud, aga miskipärast ei jäänud see oksjon kohe üldse silma.
Tegelikult ei oleks osanud ärikontaktide kategooriast seda otsidagi, enamasti müüakse bannereid "internet ja www" all, mida üldiselt üritan jälgida.

JK said...

Eks mu päris kliendid ka pärast ütlesid, et oleks sellisest pakkumisest teadnud :)

Asi toimiks nähtavasti, kui oleks üks ühtne keskkond, kus kõik netireklaami ostjad, turundusinimesed ja väiksemate firmade tegevjuhid käiks ja teiselt poolt suur hulk veebisaite kõik oma jäägid müüki paneks. Siis tekiks reaalne turg. Täna sellist turgu Eestis veel ei ole, loodetavasti keegi teeb. Osta platvormina sobiks, lihtsalt keegi peaks seda mõlemas sihtrühmas siis aktiivselt just selles tooterühmas promoma.

Nagu igas vahendustegevuses, kaks poolt peavad mõlemad kohal olema. Muidu ikka see Aafrikas kingade või vihmavarjude müümise lugu - olgu ükskõik kui head kingad või vihmavarjud, müüd aga ikka vihmavabas kohas kehvemini kui vesises Eestis.

Anonymous said...

Tähelepanu !!!

minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

Attention !!!

my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.