Wednesday, November 28, 2007

Uute netireklaami tööriistade katsetamine oli edukas

Testida, testida, testida - järgime seda põhimõtet ka ise. Tänaseks oleme edukalt teostanud esimesed kampaaniad, kus mõõtsime lisaks klikkidele ka kampaaniaga saavutatud action'e. Ehk siis seda, kui paljud klikkidest tegelikult konverteerusid toiminguteks, mida kampaaniaga saavutada tahtsime.

Action'de mõõtmine on samm edasi klikkimise (CTR) mõõtmisest, kuigi tihti kiputakse bännereid või meediapindu endiselt võrdlema CTR alusel. Ent pelgalt külastajad kodulehel ei ole ühegi reklaamikampaania tegelik eesmärk. Enamasti on eesmärk konkreetne tehing. Ja kampaania eesmärgipärasust saab hinnata ainult siis, kui mõõdame üksikute bännerite ja meediapindade kaupa ära, mida külastajad teevad PEALE kampaanialehele jõudmist - kas nad registreeruvad; teevad kohe tellimuse; sisestavad oma kontaktandmed; tutvuvad tootega või hoopis lahkuvad kiiresti?
Kui meil on selline info, saame võrrelda ja otsustada:
1) milline meediapind saatis kõige rohkem (või soodsama hinnaga) külastajaid, kes jõudsid reklaamija soovitud eesmärgini, olgu see siis hinnakirja avamine või tellimus.
2) milline bännerikujundus või reklaamsõnum andis enim soovitud tulemusi. Lihtne on teha bänner, mis toob palju klikke, kuid kas neist külastajatest ka ostjad saavad?
Oleme mitmele kliendile juba suutnud need vastused anda ning see on väga oluline info järgmiste kampaaniate efektiivsemal planeerimisel.

Lisaks oleme katsetanud mitmesuguste tehniliste vidinatega, mis pole internetifriikide jaoks just teab mis suur uudis, kuid mille massiline kasutamine pole internetiturundusse veel jõudnud.

Automaatselt muutuva sisuga reklaam
Reklaamifaili ei pea iga uue sõnumi edastamiseks alati välja vahetama, kuigi paljud disainiga tegelevad bürood jätkuvalt nii arvavad. Pakume lahendust, mille korral ühekordselt valmis kujundatud põhjaga bänner võtab automaatselt uue pakkumise/teksti/pildi/vms näiteks kliendi kampaanialehelt, blogist, päevapakkumiste rubriigist või muust allikast, mida klient ise pidevalt uuendab. Näiteks klikivabriku blogist võtab pidevalt uusi pealkirju selline reklaambänner: http://feeds.feedburner.com/Klikivabrik.1.gif

Kliendi poolt muudetava sisuga reklaam
Veelgi hõlpsam on reklaami sõnumit käsitsi muuta näiteks sellise lahenduse kaudu: http://txt.klikivabrik.ee/dynaamiline_banner
Kord valmis tehtud reklaamikujunduses saab klient ise vastava keskkonna kaudu vahetada reklaamisõnumit kasvõi iga tunni aja järel. Et pidevalt uuenev reklaam saavutab parema tähelepanu ega muutu tapeediks, kinnitavad kõik teoreetikud, aga ka meie praktilised katsetused.

Tekstireklaam
Eraklientidel on juba ammu võimalik tekstireklaami Klikivabriku pindadele paigutada iseteeninduskeskkonna kaudu: http://txt.klikivabrik.ee
Sarnast võimalust, kuid palju suurema näitamiste arvuga pakume ka ärikliendile. Suurema mahuga kampaaniate korral ei saa paraku rakendada SMS-makset, tasumine toimub lepingu ja arve alusel.

Meediaplaani kalkulaator
Lisasime kodulehele ka meediaplaani kalkulaatori: http://txt.klikivabrik.ee/meediaplaneerija. Iga soovija saab selle abil arvutada, milline on soovitava kampaania katvus, näitamiskordade arv, reklaami nägevate unikaalsete külastajate hulk, kampaania orienteeruv maksumus ja mahusoodustused. Kalkulaatori abil saab soovitud kampaania ka ära tellida. Erisoovide korral – näiteks spetsiifiliste saitide kampaaniasse lisamine või sealt välistamine – tuleks kalkulaatori abil planeeritud meediaplaan siiski reklaamijuhiga koos läbi vaadata: reklaam@klikivabrik.ee

Filler-pinnad ehk Round CPM
Klikivabrik kui Eesti suurim internetireklaami võrgustik haldab nii suurt hulka reklaampindu, et kõigi nende pidev kaasamine aktiivsetesse kampaaniatesse ei ole tehniliselt reaalne. Seepärast tõime eraldi tootena välja ka nn. „filler” kampaaniad, mille korral reklaami näidatakse kõigil võrgustikus tekkivatel vakantsetel pindadel eriti soodsa hinnaga. Round CPM puhul ei saa Klikivabrik garanteerida kindlat näitamiskordade mahtu ajaühikus, kuid pikema perioodi peale suudame teatava näitamiskordade prognoosi siiski anda. Round CPM puhul eelistame pikaajalisi (alates 1 kuu) lepinguid. Kasutades eelpool mainitud muudetava sisuga bännerit, võib tellija ka Round CPM puhul saada päris hea click-rate ning tänu soodsamale hinnale ka kuluefektiivse kampaania.

3 comments:

Margus said...

Väga tervitatav nähtus. Paljud tuttavad on võtnud üles teema, et ei julge suurt reklaamikampaaniat enam ette võtta, kuna keegi ei suuda isegi miinimum tulemust garanteerida. Webi "külastaja" eest ei taha paljud maksta, uue kliendi eest aga küll...

portaalipidaja said...

väga vaikseks on teil siin jäänud, suure hooga alustatud asi soikunud? mis on llähiaja tegevusplaanid?

jaanomartin said...

Soikumisest asi väga kaugel. Töötame mitmel rindel. Uus blogipostitus on ka ootel, aga ilmub esmaspäeva hommikutundidel. Mis täpsemalt huvitab, võin e-maili teel kommenteerida?