Friday, June 8, 2007

Spämmigeeniused ja soodsad pruudid Ukrainast

Tunnistan, astusin ämbrisse. Nüüd peab mu spämmifilter võitlema ka venekeelse Vi%gra ja ja $uper-inve$tment-võimalustega.

Lugu ise järgmine: Ukrainas ühe veebiprojektiga tegeledes oli vaja teha mõned userid sealsetes foorumites. Noh, et oma projektile suunatud sõimule vastu vaielda ja tööjõudu meelitada ja muud sellist. Kontrollisin küll enne, et tegemist soliidsete ja hinnatud kohalike keskkondadega. Aruteludki ei tundunud kõige rumalamad ja kasutajaid oli palju. Kõik foorumid nõudsid toimivat e-maili aadressi, et aktiveerimislink saata. Et oma nime all esineda ja tagasiside otse kätte saada, ei hakanud regamiseks spetsiaalselt mingit mail.ru või hotmaili kontot tegema, kasutasin enda aadressi. Foorumite kasutajakontod said küll käima, kuid ilmselt aktiveeriti ka midagi muud. Postkasti hakkas saabuma massiliselt huvitavaid venekeelseid kirju.

Erinevalt inglisekeelsest spämmist sisaldab ukraina-vene variant lisaks tüüpilistele teemadele ka mõningaid rahvuslikke iseärasusi. Näiteks pakutakse võimalust abielluda soodsa hinnaga Ukraina tüdrukutega või osta kinnisvara Musta mere äärsetes piirkondades, mis just väidetavalt hakkavad hinda minema.

Ukraina internetiäri helgetesse perspektiividesse aga soovitan ettevaatlikumalt suhtuda. Seal on küll piisavalt nupukaid vennikesi, kuid oma energia rakendavad nad ilmselt parema meelega küberrünnakute või spämmibisnessi arendamisse, kui et Euroopa Liidu riikidest pärit tellijatele kvaliteetset progemisteenust pakuvad. Tüdrukud on neil muidugi ilusad.

Hoiatuseks järgmistele katsetajatele - mõnedes riikides tasub erilise hoolega kaitsevahendeid kasutada!